Pokój dla dziewczynki

Wstęp

Połączenie marzeń miłośniczki turkusu i jej rodziców

Lokalizacja

Warszawa

Data

2021

Zadanie

Julii zależało na kilku elementach: motylach, turkusie, łóżku-domku. Rodzicom Julii zależało na dostatecznie dużej przestrzeni do zabawy, pojemnych szafach, wygodnym miejscu do nauki (również dla rodzica). Zwracali również uwagę na perspektywę użytkowania pokoju w dłuższym czasie bez konieczności remontu.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy rozwiązania, dzięki którym będzie możliwe dostosowanie pokoju w późniejszym czasie do zmieniających się potrzeb. Biurko i krzesło mają opcję podwyższania, kolorowe dodatki zastosowaliśmy na elementach ruchomych i tapicerowanych panelach, które można w łatwy sposób wymienić. Wzory na drzwiach szafy wykonane są z naklejonej folii, dzięki czemu możliwe jest ich zdjęcie.

Projekt

Zastosowaliśmy w projekcie trzy strefy: garderoby, nocną oraz nauki. Strefa nocna wyposażona jest w światło do czytania oraz wygodne tapicerowane oparcie. Strefa ta może funkcjonować jako przestrzeń do zabawy – materac łóżka wykorzystaliśmy jako element asekuracji ścianki wspinaczkowej oraz drabinki. Zabawa może się przenieść na podłogę oraz miękki dywan – dookoła otoczone szufladami z zabawkami. Elementami edukacyjnymi w pokoju są biblioteczka z książkami oraz mapa podróżnika. W dobrze doświetlonej strefie do nauki znajduje się wielofunkcyjna tablica oraz mobilny pomocnik na podręczne akcesoria. Rodzice mogą skorzystać z pufy. Ulubione zabawki można mieć zawsze na oku, stawiając na kilku półkach. W strefie garderoby ściany i szafy zostały wykończone sklejką. Przytulny charakter tej przestrzeni był pretekstem do zawieszenia hamaka. W tej strefie nieodzowne jest dobre doświetlenie i duże lustro.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować?

Zapraszamy na bezpłatną wstępną konsultację

Zostaw nam swój e-mail lub numer telefonu,
zaproponujemy termin bezpłatnej konsultacji.

Powyższe dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu z klientem i będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności.