Gabinet dentystyczny inaczej

Wstęp

bo nie na biało

Lokalizacja

Damasławek

Data

2021

gabinet deentystyczny inaczej kolorowy recepcja
Kiedy dostaliśmy zlecenie na zaprojektowanie gabinetu dentystycznego postanowiliśmy przekonać naszą Klientkę, żeby odejść od stereotypu białego wnętrza. Pomimo dobrych skojarzeń z higieną i sterylnością białe wnętrza jak biały fartuch – mogą przyspieszać pracę serca.
Użyliśmy zestawienia kilku odcieni zieleni, różu oraz bordo. Kolory te wzajemnie się dopełniają a ich odpowiednie proporcje wprowadzają jednocześnie ciepło jak i świeżość. Ponieważ wnętrza muszą być jasne ze względu na specyfikę pracy, postawiliśmy na jasną bazę – płytki o beżowym tle, beżowe i białe ściany.

Najwięcej koloru zastosowaliśmy w recepcji. Zależało nam na wprowadzeniu przyjaznej atmosfery w poczekalni. Oświetlenie jest mniej intensywne niż w gabinetach zabiegowych, kolorowa grafika ścian zwraca uwagę na pomieszczenia o różnej funkcji. Całe pomieszczenie zorganizowane jest wokół mebla recepcyjnego. Ze względu na kolorystykę oraz użycie nietypowych giętych płytek w połysku ozdabia przestrzeń. Wewnątrz skrywa dużą liczbę szafek, a za plecami recepcjonistki stoi mebel na dokumenty oraz artykuły higieniczne sprzedawane w gabinecie.

W gabinetach postawiliśmy na stonowane odcienie zieleni, szarości i bladego różu. Mebel nad zlewem kryje w sobie dozowniki, co pozwoliło pozostawić blaty czyste. Strefy dodatkowe – blaty robocze oraz biurko – zostały wydzielone zielenią na ścianach.
gabinet deentystyczny inaczej kolorowy
gabinet deentystyczny inaczej kolorowy
gabinet deentystyczny inaczej kolorowy
gabinet deentystyczny inaczej kolorowy

Co możemy dla Ciebie zaprojektować?

Zapraszamy na bezpłatną wstępną konsultację

Zostaw nam swój e-mail lub numer telefonu,
zaproponujemy termin bezpłatnej konsultacji.

Powyższe dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu z klientem i będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności.