Dom na skarpie

Wstęp

nowoczesna bryła z pięknym widokiem na las

Lokalizacja

Gdańsk

Data

2020

Zadanie

Działka Inwestora jest bardzo wymagająca. Połączenie dużego spadku na małej powierzchni oraz ograniczenia wysokości budynku wymagały od nas nieszablonowego podejścia. Inwestor miał już gotowy projekt budowlany z innego biura, w którym jednak roboty ziemne generowały zbyt duże koszty – w nowym projekcie należało je zminimalizować.

Rozwiązanie

Podzieliliśmy budynek na dwie części: garaż dostępny z poziomu drogi oraz postawiony na istniejącym terenie 4 m wyżej dom. Połączyliśmy je dwoma ciągami schodów – wewnętrznym oraz zewnętrznym. Ostatecznie na życzenie Inwestora usunięte zostały schody, które umożliwiały komunikację pomiędzy domem a garażem wewnątrz budynku, a garaż dostępny jest tylko z zewnątrz.

Projekt

Południowa elewacja jest całkowicie przeszklona i otwiera się na malowniczy widok, który ze względu na spadek terenu, nie zostanie w przyszłości zasłonięty. Przy tej elewacji zlokalizowaliśmy na parterze salon z jadalnią i kuchnią oraz na piętrze dwie sypialnie.

Dzięki zastosowaniu jednego materiału na elewacje i dach uzyskaliśmy efekt prostej, czystej, jednolitej bryły.

Wejście do budynku oraz schody wewnętrzne znajdują się w miejscu, gdzie budynek rozcięty jest przez szklenie. Salon, jadalnia i kuchnia są ze sobą połączone, co zapewnia im wspaniały widok przez duże przeszklenie.

Na piętrze sypialnię główną (z łazienką i garderobą) oddzieliliśmy holem od pozostałej części, która mieści dwie sypialnie, łazienkę oraz pralnię. Wszystkie sypialnie doświetlone są dodatkowo oknami dachowymi. W sypialniach przeznaczonych dla dzieci wygospodarowaliśmy przestrzeń na antresole.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować?

Zapraszamy na bezpłatną wstępną konsultację

Zostaw nam swój e-mail lub numer telefonu,
zaproponujemy termin bezpłatnej konsultacji.

Powyższe dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu z klientem i będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności.