Betonowe wnętrze

Wstęp

z nutą złota

Lokalizacja

Gdańsk

Data

2021

salon z kanapą, kominkiem oraz kuchnia z krzesłami barowymi

Układ funkcjonalny

W trakcie projektowania domu, równolegle tworzyliśmy projekt funkcjonalny wnętrz. Już na tym etapie zostały przewidziane najważniejsze kwestie – widoki z okien, rozplanowanie mebli i ich gabarytów, wymiarów i odległości. Projekt wnętrz wymagał nałożenia warstwy wizualnej, estetycznej.

Hol

Zależało nam na tym, żeby maksymalnie wykorzystać zawarte w projekcie budynku przeszklenie opasające dwupiętrowy hol, który prowadzi od wejścia do domu, po schodach na piętro, aż do spocznika, z którego wchodzi się do strefy nocnej domu. Dlatego hol zaprojektowaliśmy w bielach włącznie ze schodami. Perforowana blacha, której użyliśmy w projekcie schodów i spoczników, tworzy piękną grę światła i pozwala mu swobodnie przez siebie przepływać. Drzwi do pomieszczeń są ukryte, utrzymane w tej samej bieli. Pod schodami ustawiliśmy kwiaty, które są przedłużeniem ogrodu widocznego przez okno na wprost.

Salon z jadalnią i kuchnią

Salon, jadalnia i kuchnia zlokalizowane są w jednej otwartej przestrzeni. Wyróżniają się surowym betonem na ścianach i suficie oraz jednolitą posadzką wykończoną w półpołysku. W tym surowym otoczeniu wyraźnie wybija się złota zabudowa kuchenna, która oddziela jednoprzestrzenny pokój dzienny od holu (tył zabudowy widoczny jest z holu). Uzupełnieniem dla złotego mebla jest kamień, z którego zbudowana jest wyspa kuchenna oraz strefa blatu roboczego. Przy wyspie ustawiliśmy stołki barowe.

W salonie najważniejszym meblem jest miękka kanapa, która tylko częściowo posiada oparcia. To sprawia, że nie stanowi wyraźnej bariery i całe pomieszczenie działa jako jedno. Kominek wykończony jest w tym samym materiale co wyspa kuchenna. Na ścianie naprzeciwko kanapy zamiast telewizora zaproponowaliśmy obraz i inne elementy dekoracyjne. W salonie zaproponowaliśmy różne rodzaje oświetlenia, które pozwalają na stworzenie dowolnego klimatu.Jadalnia wyróżnia się kolorem. Niebieskie krzesła nawiązują do nowoczesnych trendów i stanowią trzeci, nowoczesny element w układance – obok betonu i złotego połysku. Przełamują charakter całości i dodają jej świeżości.
kuchnia złota kamień
hol biały świetlisty jasny słoneczny
kuchnia złota kamień

Co możemy dla Ciebie zaprojektować?

Zapraszamy na bezpłatną wstępną konsultację

Zostaw nam swój e-mail lub numer telefonu,
zaproponujemy termin bezpłatnej konsultacji.

Powyższe dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu z klientem i będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności.